SVETOVNI DAN HOMEOPATIJE: ZAUPALO NAJ BI JI VEČ KOT 100 MILIJONOV EVROPEJCEV

10.04.2010 00:00
Danes je svetovni dan homeopatije. Po podatkih Evropske komisije naj bi se v Evropi na ta način zdravilo več kot 22 odstotkov oz. več kot 100 milijonov ljudi. Svetovna zdravstvena organizacija pa je homeopatijo uvrstila med prvih pet najpogosteje izbranih nekonvencionalnih metod zdravljenja v svetu.
Na današnji dan leta 1755 se je v saškem mestu Meissen rodil utemeljitelj homeopatije dr. Samuel Hahnemann. Homeopatija ima v Sloveniji skoraj 200-letno tradicijo, ki pa je bila prekinjena po drugi svetovni vojni.
 
Homeopatija je varna in učinkovita metoda zdravljenja. Poleg tega pa je cenovno ugodnejša od zdravljenja s konvencionalnimi zdravili. Homeopatija je v državah članicah Evropske unije, razen v Sloveniji, del zdravstvene dejavnosti, ki jo izvajajo zdravniki.
 
Predsednica Slovenskega homeopatskega društva Irena Gorišek je na nedavnem mednarodnem simpoziju o homeopatiji v Ljubljani opozorila, da so v Sloveniji zakonske omejitve pri izvajanju homeopatije. Veljavni zakon o zdravniški službi zdravniku ne dovoljuje zdravljenja s homeopatijo oz. za takšno zdravljenje predvideva sankcijo odvzema licence. Po drugi strani pa zakon o zdravilstvu dovoljuje zdravljenje s homeopatijo le osebam, ki imajo diplomo medicinske fakultete in dodatna znanja iz homeopatije. 
 
Vir:
STA, 10. 4. 2010: Svetovni dan homeopatije: zaupalo naj bi ji več kot 100 milijonov Evropejcev
VEČER, 11. 4. 2010: Homeopatiji zaupa več kot 100 milijonov Evropejcev
Piškotki za analitiko
Ti se uporabljajo za beleženje analitike obsikanosti spletne strani in nam zagotavljajo podatke na podlagi katerih lahko zagotovimo boljšo uporabniško izkušnjo.
Piškotki za družabna omrežja
Piškotki potrebni za vtičnike za deljenje vsebin iz strani na socialna omrežja.
Piškotki za komunikacijo na strani
Piškotki omogočajo pirkaz, kontaktiranje in komunikacijo preko komunikacijskega vtičnika na strani.
Piškotki za oglaševanje
So namenjeni targetiranemu oglaševanju glede na pretekle uporabnikove aktvinosti na drugih straneh.
Kaj so piškotki?
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo in beleženjem piškotkov.V redu Več o piškotkih